Достапни линкови

logo-print

Невреме во Струга


Силно невреме проследено со обилни врнежи од дожд, грмежи и силен ветер од јужен правец вчера доцна попладне ја зафати Струга. Поголем дел од крајбрежниот појас од градот беше поплавен поради високите бранови од Охридското Езеро, кои достигнуваа височина слична на морски бранови. Поплавени се и дел од објектите и подрумите во пониските делови на градот.
XS
SM
MD
LG