Достапни линкови

logo-print

Почна формирањето на Собрание во БиХ


Во Сараево денеска беше конституиран Претставничкиот дом на Парламентот на Босна и Херцеговина, со четиригодишен мандат. Ново раководство нема да може да се избира се додека не се постигне договор за тоа кој во новиот мандат ќе биде собраниско мнозинство. Се очекува дека до 27 декември ќе биде формиран Парламентот на БиХ, a во јануари ќе биде формирана нова ентитетска влада
XS
SM
MD
LG