Достапни линкови

logo-print

Турција со реформите во туризмот почна да заработува добро


Турција очекува годинава да заработи 22,5 милијарди долари од туризам, јавуваат турските медиуми. Според податоците на Светската организација за туризам, минатата година Турција вработила 3,6 милиони лица во туристичкиот сектор и лани заработила 21,2 милијарди долари. Според програмата на Државната агенција за планирање, се очекува наредната година турските приходи од оваа гранка да изнесуваат 23,8 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG