Достапни линкови

logo-print

Груевски утре ќе се сретне со Камерон во Лондон


Македонската влада соопшти дека премиерот Никола Груевски при дводневата посета на Велика Британија ќе се сретне со британскиот премиер Дејвид Камерон. За време на посетата на Лондон, Груевски ќе има обраќање на Европскиот лидерски форум, што се одржува во рамки на стопанската недела организирана од Блумберг. Според владиното соопштение на форумот премиерот ќе ги презентира можностите за инвестирање во Македонија и предвидено е да има средби со претставници од неколку светски реномирани компании.
XS
SM
MD
LG