Достапни линкови

logo-print

Експлозија во Дагестан


Руските власти соопштија дека во Дагестан еден офицер од Федералните безбедносни сили загинал при експлозија на бомба која била поставена во неговиот автомобил. Дагестан, како дел од рускиот кавкаски регион, секојдневно се соочува со насилство предизвикано од криминални бунтовнички групи инспирирани од сепаратистите од соседна Чеченија.
XS
SM
MD
LG