Достапни линкови

logo-print

Франција сака да ги подобри односите со Европската Комисија


Новиот француски министер за европски прашања Лорен Вокиј денеска во Брисел изјави дека ќе направи се што е потребно за да ги подобри односите со Европската Комисија. По прогонот на Ромите од Франција Европската Космија го обвини Париз дека не ги почитува законите за слободно движење на европските граѓани. Вокиј денеска треба да се сретне со претседателот на европската комисија Жозе Мануел Баросо
XS
SM
MD
LG