Достапни линкови

logo-print

Министертвото за правда допрва ќе бара екстадиција на Вранишковски


Македонското министерство за правда ја почна постапката за екстрадиција на расчинетиот владика Јован Вранишковски од Бугарија. Министертвото за правда ќе го испрати барањето до бугарските власти, откако ќе ја собере потребната документација за екстрадиција. Бугарското обвинителство во саботата на Вранишковски му одреди куќен притвор со неограничено времетраење.
XS
SM
MD
LG