Достапни линкови

logo-print

Илјадници луѓе се собраа во Шангај во знак на жалост


Илјадници ожалостени луѓе денеска им оддадоа почит на жртвите од минатонеделниот пожар во Шангај. Со цвеќе во рака илјадници луѓе се собрале на местото каде што во опожарената зграда загинале 58 луѓе а 71 беа повредени. Новинските агенции јавуваат дека полицијата не им дозволила да се приближат до местото на оние луѓе кои немале цвеќе, со цел да спречат настанот да се претвори во протест против власта, поради незадоволство од справувањето на властите со катастрофата. Полицијата претходно уапси 12 луѓе вклучувајќи менаџери и работници за кои се верува дека биле вклучени во предивикувањето на пожарот.
XS
SM
MD
LG