Достапни линкови

logo-print

Палестинците не го прифаќаат предлогот на САД за Израел


Палестинските власти нема да им се вратат на мировните преговори се додека не се замрзне целосно градењето на еврејските населби, вклучувајќи го и градењето во Источен Ерусалим. Оваа изјава на палестинскиот претседател Махмуд Абас по денешната средба со египетскиот претседател Хосни Мубарак во Каиро ја пренесува новинската агенција Ројтерс.
XS
SM
MD
LG