Достапни линкови

logo-print

Протести против НАТО во Лисабон


Неколку илјади луѓе синоќа во Лисабон, протетстираа против НАТО. Португалската полиција сооопшти дека привела 42 демонстранти .Во рамките на обезбедувањето на Самитот во Лисабон , полицијата спречила во Португалија да влезат над 200 луѓе, со цел да се избегнат можни судири како оние во Стразбур минатата година.
XS
SM
MD
LG