Достапни линкови

logo-print

Шефот на ЕУЛЕКС во дводневна посета на Белград


Шефот на мисијата ЕУЛЕК во Косово, Хавиер де Марнак во понеделник во Белград при дводневната посета ќе се сретне со српски владини претставници. ЕУЛЕКС соопшти дека на средбите ќе се разговара за владеење на правото, особено за примената на владењето на правото во Северно Косово.
XS
SM
MD
LG