Достапни линкови

logo-print

ЗНМ го одложи Изборното собрание


Здружението на Новинари го одложи денешното Изборно собрение на кое требаше да се избере ново раководство. Актуелниот претседател Роберт Поповски изјави дека причина за одложувањето се големиот број на пријави за членство во ЗНМ, кои не можеле да ги прегледаат толку брзо. За само една недела пристигнале над 300 апликации. Поповски додаде дека наредното собрание ќе се оддржи за две до три недели.
XS
SM
MD
LG