Достапни линкови

logo-print

Пакистан го одби САД


Пакистан го одби американското барање за проширување на зоната за ракетни напади врз милитантски цели во земјата.
Потпаролот на пакистанското министертво за надворешни работи, Абдул Басит изјави дека никогаш нема да дозволат Вашингтон да напаѓа во многу населени места. Дневниот весник „ Вашингтон пост“ вчера објави дека САД сака да ја прошири зоната во Пакистан каде што ЦИА ќе може да оперира.
XS
SM
MD
LG