Достапни линкови

logo-print

Иран кани во посета претставници за човекови права


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун ја поздрави поканата од Иран за посета на шефот за човекови права на светската организација. Техеран ја упати поканата само еден ден откако комитетот за човекови права на Обединетите Нации го критикуваше Иран, особено за казните како каменување и ампутации.
XS
SM
MD
LG