Достапни линкови

logo-print

Почна самитот на НАТО во Лисабон


Во Лисабон почна дводневниот самит на НАТО на кој се гледа како на камен темелник на новата иднина на Алијансата. Новиот стратегиски концепт, ракетната одбрана и Авганистан се на врвот на темите, но тука се и односите на НАТО со Русија. На состаноците во Лисабон учествува и македонска делегација предводена од претседателот Ѓорге Иванов.
XS
SM
MD
LG