Достапни линкови

logo-print

Грчките напори за надминување на кризата според планот


Извршниот директор на Меѓународниот монетарен фонд Доминик Строс Кан денеска во Берлин изјави дека напорите за надминување на грчката криза со буџетскиот дефицит се одвиваат според планот. Грција е под строго набљудување, со цел да се гарантира дека ги исполнува условите за спасувачкиот кредит од 110 милијарди евра, одобрен од ММФ и земјите од еврозоната.
XS
SM
MD
LG