Достапни линкови

logo-print

12 лица загинале при пад на индиски хеликоптер


Индиската војска соопшти дека транспортен хеликоптер денеска се урнал во близина на границата со Кина при што загинале сите 12 членови на екипажот. Се прецизира дека леталото се урнало на територијата на Индија и се исклучува секаква вклученост на кинеските сили во инцидентот.
XS
SM
MD
LG