Достапни линкови

logo-print

Обама очекува од НАТО посветеност во Авганистан


Американскиот Претседател Барак Обама пристигна во Лисабон на дводеневниот самит на НАТО.
Тој ги повика лидерите да останат посветени на подршката за ангажираност во Авганистан со цел да обезбедат одржлива транзиција на безбедноста.
Обама изјави дека САД очекуваат да се обезбедат повеке инструктори за тренинг на авганистанските безбедносни сили.
XS
SM
MD
LG