Достапни линкови

logo-print

Двајца руски пилоти се спасиле при пад на нивниот авион


Руски ловец од типот Миг 31 денеска се урнал во близина на градот Перм, 1400 километри источно од Москва, јавуваат агенциите, додавајќи дека претходно двајцата пилоти успеале безбедно да се исфрлат од леталото. Како причина за несреќата се наведуваат технички проблеми.
XS
SM
MD
LG