Достапни линкови

logo-print

Русија сака фер судење за шверцерот на оружје Бут


Русија само сака да биде задоволена правдата во случајот на осомничениот дилер со оружје Виктор Бут, изјави министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров. Бут се наоѓа во Соединетите Држави, каде беше екстрадиран од Тајланд. Москва го омекнува тонот во врска со овој случај и сега Лавров вели дека владата не тврди дека Бут не направил никакви нелегални активности, туку сака само фер судење.
XS
SM
MD
LG