Достапни линкови

logo-print

Во наредните два дена ќе се оддржи самиот на НАТО


Лидерите на земјите членки на НАТО во наредниве два дена во Лисабон ќе разговараат за постигнатиот напредок во Авганистан, односите со Русија, иднината на Алијансата и антиракетната одбрана. На самитот на НАТО ќе присуствува рускиот претседател Дмитри Медведев со кој лидерите на НАТО треба да потпишат договор за соработка во Авганистан, јавува новинската агнеција Франс Прес која се повикува на извори од НАТО.
XS
SM
MD
LG