Достапни линкови

logo-print

Обама ќе лобира за ратификација на СТАРТ во Сенатот


Американскиот претседател Барак Обама повика поранешни државни секретари за одбрана на состанок во Белата Куќа за да разговараат за важноста од ратификување новиот договор со Русија за намалување на нуклеарното вооружување. Обама сака да се ратификува договорот пред демократското мнозинство во Сенатот да се намали на 51 член, затоа што за ратификација се потребни се најмалку 67 гласа.
XS
SM
MD
LG