Достапни линкови

logo-print

Пронајдена бомба во авион за Минхен


Германските власти пронајдоа бомба во багажот на авион што од аеродромот Виндхок во Намибиа требало да лета за Минхен.Претходно германските власти ги зголемија безбедносните мерки на аеродромите и железничките станици по најавите за можни терористички напади врз земјата.
XS
SM
MD
LG