Достапни линкови

logo-print

Еден блогер ослободен од затвор во Азербејџан


Еден од двајцата блогери, кои беа уапсени пред една година во Азербејџан, денеска бил ослободен од затвор. Апелацискиот суд во Баку го ослободи Аднан Хајизаде, кој беше осуден на 2 години затвор, а другиот блогер Емин Мили, осуден на две ипол години, сеуште е во затвор. Двајцата беа осудени бидејки ја исмејувале владата, односно стваиле едно видео на интернет на кое магаре држи прес конференција.
XS
SM
MD
LG