Достапни линкови

logo-print

Ахмадинеџат бара Западот да не му се заканува


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат изјави дека светските сили треба да престанат да му се закануваат на Иран доколку сакаат да биде постигнат прогрес во преговорите за нуклеарната програма на Техеран. Ахмадинеџат ова го изјави денеска во Баку каде што се одржува самит на земјите од каспискиот регион. На маргините на самитот е предвидено Ахмадинеџат да има средба со рускиот претседател Дмитриј Медведев.
XS
SM
MD
LG