Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Хаити повика на смирување на тензиите


Претседателот на Хаити Рене Превал повика на смирување на тензиите на северот на земјата со цел тие да не се прошират и врз главниот град Порт О Пренс.
Во понеделникот на Хаити избувнаа насилни протести против мировниците на Обединетите Нации, кои, според некои жители на оваа островска држава, ја донесле колерата кај нив.
XS
SM
MD
LG