Достапни линкови

logo-print

Иран почна со воени вежби за одбрана на нуклеарните централи


Иран денеска почнува со пет дневни воздушни воени вежби за да ги тестира своите одбранбени способности во случај на можни напади врз нуклеарните објекти, јавува државната иранска телевизија. Генералот Ахмад Мигхани, шеф на единицата за воздушна одбрана, изјави дека со овие воени вежби ќе се унапредат борбените способности на иранскиот одбранбен воздушен систем.
Годинава , Иран неколку пати одржа воени вежби во близина на нуклеарните централи.
XS
SM
MD
LG