Достапни линкови

logo-print

Британскиот принц Вилијам ќе се жени


Британскиот принц Вилијам идната година ќе се ожени со неговата долгогодишна девојка Кејт Мидлтон. Официјални претставници на кралството соопштија дека парот се вери минатиот месец за време на нивниот одмор во Кенија. Идниот брачен пар се запознал за време на нивните студии на Универитетот Св. Андреј во Шкотска пред 8 години. Принцот и неговата идна сопруга имаат по 28 години.
XS
SM
MD
LG