Достапни линкови

logo-print

Британска компензација за Гуантанамо затворениците


Британските медиуми јавуваат дека владата во Лондон ќе им исплати милиони фунти компензација на поранешните затвореници во американскиот воен затвор Гуанатанамо на Куба. Кабинетот на премиерот Дејвид Камерон соопшти дека во текот на денов за ова писмено ќе го информира парламентот. Неколкумина британци со пакистанско потекло изјавија дека биле злоставувани во затворот и оти затоа бараат оштета.
XS
SM
MD
LG