Достапни линкови

logo-print

Најмалку 60 загинати во уривање на зграда во Њу Делхи


Во уривањето на една зграда во Њу Делхи загинале најмалку 60 луѓе, додека над 70 биле повредени. Полицијата страхува дека под урнатините би можело да има и други жртви. Причината за уривањето се уште е непозната, но се претпоставува дека темелите на зградата биле ослабени по тешките монсунски дождови.
XS
SM
MD
LG