Достапни линкови

logo-print

Времето сончево, попладне наоблачување


Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, почнувајќи од западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 15 до 23 степени.
Во Скопје слично време, со температура до 19 степени.
XS
SM
MD
LG