Достапни линкови

logo-print

Двајца загинати во експлозија во Пакистан


Двајца загинаа во експлозија во северозападниот дел на Пакистан, соопштија од пакистанската полиција. Тројца биле повредени во експлозијата во областа Адезаи, на 20 километри од Пешавар. Инцидентот се случил во близина на куќата на покојниот анти-талибански старешина Абдул Малик.
XS
SM
MD
LG