Достапни линкови

logo-print

Грчката социјалистичка партија доби градоначалничко место во Атина


Социјалистичката партија во Грција вчера победи во градоначалничката трка во Атина, за прв пат по 24 години. Гиоргос Каминис денеска беше прогласен за победник на изборите откако претставникот на конзервативната партија Никитас Какламанис го призна поразот.
XS
SM
MD
LG