Достапни линкови

logo-print

Се зголемува бројот на Севернокорејци кои мигрираат во Јужна Кореа


Се зголемува бројот на севернокорејски државјани кои бегаат во Јужна кореа, соопштија јужнокорејските власти. Во изминативе три години, повеќе од 10.000 севернокорејци пребегале во Јужна Кореа, соопштија од јужнокорејските министерства. Вакви миграции, како што покажуваат податоците на министерствата, биле регистрирани кон крајот на Корејската војна.
XS
SM
MD
LG