Достапни линкови

logo-print

Петмина војници на НАТО загинаа во Авганистан


НАТО соопшти дека петмина странски војници загинале денеска во Авганистан. Два војника загинале при експлозија на бомба во јужниот дел на земјата додека другите тројца загинале при бунтовнички напад во источниот дел на Авганистан. Според податоците на новинската агенција Франс Пресс само годинава вкупно загинале 641 странски војник во Авганистан.
XS
SM
MD
LG