Достапни линкови

logo-print

СДСМ најави нов протестен митинг во Штип


СДСМ најави протестен митинг во Штип на кој ќе се оддржи на 21 ноември.Андреј Петров од СДСМ изјави дека митигот заедно со народот ќе го кренат гласот против бедата, сиромаштијата, корупцијата, очајната економска ситуација во земјата, изолацијат и погубната политика на Владата. По протестните митинзи во Скопје и Прилеп ова ќе биде трет митинг што го организира СДСМ.
XS
SM
MD
LG