Достапни линкови

logo-print

Принц Вилијам им оддаде почит на загинатите британски војници во Авганистан


Британската Кралица Елизабета Втора им оддаде почит на загинатите војници од двете светски војни. Нејзиниот внук, принц Вилијам денеска во Авганистан им оддаде почит на загинатите војници во земјата. Во мировната мисија Авганистан учествуваат околу 9500 британски војници. Од почетокот на воената интервенција во Авганистан, во есента 2001 година, па досега, во оваа земја загинаа над 250 британски војници.
XS
SM
MD
LG