Достапни линкови

logo-print

Вооружена пресметка во Дагестан


Руската полиција соопшти дека тројца милитанти загинале при вооружена пресметка во Дагестан. Според полицискиот извештај еден од убиените милитанти бил поврзан со познат бомбаш самоубиец кој минатиот септември уби четворица војници. Дагестан е познат како „рај за милитанти“ и во последниве неколку месеци во тој регион е регистриран пораст на насилство.
XS
SM
MD
LG