Достапни линкови

logo-print

Протести во Мадрид поради кршење на човекови права


Неколку илјади луѓе денеска во Мадрид протестираа против неодамнешната акција на мароканската власт во овој дел на северозападна Африка, при што загинаа 12 луѓе.
Демонстрантите ја обвинуваа Шпанија дека е виновна што не завземала цврст став во одбрана на човековите права кои мароканската полиција, постојано ги кршела во таа област.
XS
SM
MD
LG