Достапни линкови

logo-print

Во Скопје се одбележува 13 Ноември денот на ослободувањето


Денеска во Скопје се одбележува 13 Ноември денот на ослобудувањето на градот од германските окупаторски сили во Втората Светска Војна. По тој повод во Скопје ке бидат одржани низа манифестации а на централната во Домот на АРМ ќе бидат врачени наградите 13 Номеври.
XS
SM
MD
LG