Достапни линкови

logo-print

Интерпелација за Канческа Милевска?


СДСМ покрена иницијатива за интерпелација за работата на министерката за култура Елизабета Канческа Милевска, поради, според таа партија, нејзината одговорност за изчезнувањето на тендерска документација за проектот Скопје 2014-та. ВМРО-ДПМНЕ ја отфрла оваа иницијатива како неоснована.
XS
SM
MD
LG