Достапни линкови

logo-print

Обама го поздрави договорот за новата влада на Ирак


Американскиот претседател Барак Обама денеска го поздрави договорот за поделба на власта во Ирак. На прес конференцијата во Сеул, Обама оцени дека тоа е уште еден важен чекор напред во историјата на модерен Ирак, а новата влада ќе ја одразува волјата на ирачкиот народ.
XS
SM
MD
LG