Достапни линкови

logo-print

Пожар во дом за старци во Јужна Кореја, 10 настрадани


10 лица загинале, а 17 биле повредени во пожарот кој рано изутрината избувнал во еден дом за стари лица во Јужна Кореја. Сите жртви биле жени, постари од 70 години, кои се задушиле од чадот, бидејки биле неподвижни.
XS
SM
MD
LG