Достапни линкови

logo-print

Германската фудбалска легенда Бекенбауер се повлекува од ФИФА


Германската фудбалска легенда Франц Бекенбауер денеска изјави дека се повлекува од својата функција во Извршниот комитет на светската фудбалска федерација ФИФА, поради како што вели лични и семејни причини. Поранешниот освојувач на титулата Светски првак како Капитен на германската репрезенатција и селектор, објасни дека нема да учествува во работата на ФИФА за 2011-та година.
XS
SM
MD
LG