Достапни линкови

logo-print

Грција очекува зголемена стапка на невработеност


Стапката на невработеност во Грција порасна на 12,2 проценти откако изминатава година над 45 илјади луѓе беа отпуштени од работа. Последните статистички податоци покажуваат дека сега во Грција 613 илјади луѓе се невработени. Грчката влада најави дека стапката на неврработеност во наредниве неколку години ќе расте, односно очекува до 2015-та да стигне до 15 проценти.
XS
SM
MD
LG