Достапни линкови

logo-print

Русија повторно ќе го истражува тепањето на новинарот Бекетов


Руските обвинители повторно ја отворија истрагата од за претепувањето на новинарот Михаил Бекетов кој 2008 година заврши во инвалидска количка. Бекетов пишуваше за контроверзаната изградбата на автопатот низ шума во близина на Кимки.
Повторно отворање на истрагата за Бекетов следи по тепањето на неколку други истакнати новинари, меѓу кои, и Олег Кашин од Комерсант
XS
SM
MD
LG