Достапни линкови

logo-print

Непотизам на Факултетот за туризам во Охрид


Просветната инспекција констатирала сериозни забелешки за случаи за семејни вработувања на Факултетот за туризам во Охрид, изјави денеска министерот за образование Никола Тодоров. Пред еден месец на Скопскиот универзитет инспекцијата утврди непотизам на повеќе факултети, особено на Медицинскиот каде се регистрирани 40 случаи. Тодоров истакна дека за непотизмот не се виновни актуелните ректори и декани, туку причината ја гледа во тоа што таа појава до сега не била регулирана.
XS
SM
MD
LG