Достапни линкови

logo-print

Нови 40 жртви од вулканот Мерапи


Спасувачите во Индонезија пронашле уште 40 тела со што бројот на загинати од ерупцијата на вулканот Мерапи порасна на 191. Надлежните соопштија дека ерупцијата е со слаб интезитет, но вулканот е се уште активен. Аеродромот во Џакарта е затворен, а меѓународните летови преку Индонезија се со нарушен распоред.
XS
SM
MD
LG