Достапни линкови

logo-print

Обама предвреме пристигна во Сеул


Американскиот претседател Барак Обама пристигна во Сеул каде што ќе се одржи самитот на Групата 20. Обама замина од Индонезија неколку часа порано од предвиденото поради страхувањата дека чадот од вулканот Мерапи, кој е во ерупција, би можел да го наруши воздушниот сообраќај. Инаку, главни теми на самитот на Г 20 во Сеул ќе бидат трговскиот дебаланс и војната со вредноста на валутите, кои се главна закана за заздравувањето на светската економија.
XS
SM
MD
LG