Достапни линкови

logo-print

Фејт ги повика малцинствата да излезат на изборите на Косово


Шефот на меѓународната цивилна мисија на Косово, Питер Фејт ги повика малцинските заедници да учествуваат на вонредните избори на Косово, закажани за 12-ти декември. Фејт дава гаранции дека изборите ќе бидат слободни, фер и демократски и оти ќе ги надгледуваат меѓународни посматрачи.
XS
SM
MD
LG